PODUSZKOWIEC RATUNKOWY

 

Poduszkowce są powszechnie uznawane przez większość służb ratunkowych, za maszynę kluczową do przeprowadzania akcji ratunkowych w miejscach, do których ani łódź ani standardowy pojazd nie są w stanie dotrzeć.

Jest dużo miejsc, w których ze względu na pływy łodzie wywracane są do góry dnem, miejsc, w których ludzie nękani są przez powodzie lub miejsc, w których ludzie padają ofiarami cienkiego i kruchego lody. Dzięki poduszkowcowi EUROHOVER Rescue miejsca te są teraz łatwo i bezpiecznie dostępne dla osób ratujących ludzkie życie.

Poduszkowiec to jedyny pojazd, przy użyciu którego można przeprowadzać szybkie i bezpieczne akcje ratunkowe, zarówno na wodzie, cienkim i kruchym lodzie, w terenach powodziowych, a nawet na śniegu. Dzięki delikatnemu unoszeniu się ok 20cm nad powierzchnią, poduszkowiec sprawia, że zespół ratunkowy znajduje się poza najbardziej niebezpiecznym obszarem, co pozwala z kolei ratownikom na uzyskanie znacznie lepszego dostępu do ofiar, niż miałoby to miejsce w przypadku korzystania ze śmigłowca lub łodzi.

W celu dostarczania pożywienia, leków oraz pomocy do najbardziej nawet niedostępnych zakątków globu, poduszkowiec wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Nasze poduszkowce wyposażone są w czyste, zabezpieczone oraz przestrzenne kabiny, które mogą być dodatkowo wyposażone w najnowszy sprzęt medyczny tak, aby idealnie spełnić wymogi mobilnego centrum pomocy medycznej

Dla celów ratunkowych, najczęściej wybierane są poduszkowce, które są w stanie zabrać na pokład od trzech do pięciu pasażerów. Produkujemy również poduszkowce o zwiększonej wyporności, zdolne do przewożenia większych ładunków. Pokład poduszkowca możemy przystosować do integracji ze specjalistycznym wyposażeniem ratowniczym, motopompą, specjalistycznym zestawem do zwalczania zanieczyszczeń olejowych, np: system zbierania oleju EKSPANDI 4300 , defibrylatorem i szeregiem innych systemów w zależności od wymagań zamawiającego.

 

 

 

 

 

 

 

 

poduszkowiec ratunkowy

 

 

poduszkowce ratownicze producent.